Ursii nu vor ataca in Oltenita 

Vesti bune: URSII NU VOR ATACA IN OLTENITA!

 

Populatia nu are de ce sa isi faca griji! Aceste salbaticiuni nu reprezinta un pericol pentru orasul nostru. Oltenita este in afara pericolului. Haitele de maidanezi vegheaza si teritoriul nu va fi cedat ursilor.


caini OltenitaCainii comunitari sunt gata sa se sacrifice pentru apararea ... comunitatii. Datorita numarului mare de maidanezi cu buletin de Oltenita, ursii nu vor indrazni sa calce prin orasul nostru. Populatia este sfatuita sa nu intre in panica.


Maidanezii, care intre timp s-au adaptat la traficul rutier si traverseaza pe zebra, reprezinta cel mai bun sistem de aparare impotriva atacatorilor.

In curand, avand in vedere intensificarea atacurilor ursilor din tara, fiecare oltenitean va fi dotat cu un maidanez. Sau doi.


In semn de multumire pentru comunitate, maidanezii au format echipe, rautaciosii le numesc haite, si patruleaza prin oras.
Daca ti se pare ca se uita urat la tine sau daca te maraie ori te musca, inseama ca semeni cu ursul.


Asa ca: PLIMBA URSUL!

Cainii comunitari au motive sa fie ingaduiti si protejati. 

 


Comentarii (4)

 • petrica
  ciini au invatat sa treaca pe la semafor. Daca primaru scoate semafoarele si pune giratoriu CINE INVATA CIINII SA TREACA PELA GIRATOR? De tot risu
 • petrica
  e niste aia mari pe varianta. se duce dracu ursu daca i vede!!!
 • elena
  in curand in manualele scolare, ca parte a lectiei "Comuniunea omului cu natura", vom gasi: sectiunea "Comuniunea omului cu maidanezii". aici se vor arata succint atat avantajele, cat si dezavantajele acestei comuniuni de voie -de nevoie, precum si modalitatile de imbunatatire si dezvoltare a relatiilor comunitare cu maidanezii, prin comunicare si ajutor reciproc.
 • Radu Oncescu
  Ce dezamagire domnule.
  Sa aducem niste ursi de la munte propun

500 caractere ramase

Cancel or