Fotbal: Atletic Dorobantu - CSM Oltenita

CSM OLTENITA  A CASTIGAT MECIUL DE LA DOROBANTU

CSM Oltenita la Dorobantu

FOTBAL - Liga a V-a, Seria A, Etapa a II-a, Atletic Dorobantu – CSM Oltenita 1 - 4

CSMOltenita laDorobantu

Echipa olteniteana, condusa de antrenorul Constantin Lican, a reusit o victorie importanta pe terenul echipei din Dorobantu. Scorul a fost deschis in ultimele minute ale primei reprize, printr-un penalty executat cu sange rece de Alexandru Lican. Lovitura de la 11 metri a fost acordata in urma unui hent comis in suprafata de pedeapsa.

Repriza a doua a mai adus trei goluri pentru olteniteni si unul pentru gazde.

La Dorobantu au fost prezenti in tribuna, pentru a incuraja echipa olteniteana, si cativa oameni de afaceri din Oltenita impreuna cu Petre Tone, primarul municipiului.

CSM Oltenita2

CSM Oltenita

VIDEO CU LOVITURA DE LA 11 METRI PRIN CARE OLTENITENII AU DESCHIS SCORUL

In urma acestei victorii, CSM Oltenita a acumulat sase puncte din sase posibile. Urmatoarea etapa va avea loc duminica 16.09.2012, incepand cu ora 11.00. CSM Oltenita va primi vizita echipei Libertatea Belciugatele.